Title Image

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27 września 2020
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom.

 

Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zostali zaproszeni z rodzicami kandydaci do bierzmowania z klasy I szkoły średniej. 

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólny różaniec.

 

W środę tradycyjnie gromadzimy się na Mszy św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.30. Po różańcu Msza św. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

 

Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy św. we czwartek o godz. 8.30. Szczególnie będziemy polecać  studentów i pracowników Wydz. Inżynierii Produkcji i Energetyki.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek z całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu. Na Mszach św. będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele.

 

W pierwszy piątek Msza św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i piątek od 17.00.

 

W pierwszą sobotę uczcimy Maryję – Matkę Jezusa. Na porannej Mszy św. będziemy się modlić w intencji małżeństw o dar potomstwa oraz szczęśliwe rozwiązanie  dla matek w stanie błogosławionym i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dziełu Duchowej Adopcji a wieczorem nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.


W I piątek i w sobotę od godz.8.30 z kapłańską posługą odwiedzimy chorych.

 

Zapraszamy na jutrzejszy (28.09)  koncert o godz. 19.30  w Sanktuarium poświęcony św. Janowi Pawłowi II

 

Do końca września trwa akcje Kredkobranie. Przy ołtarzu Miłosierdzia lub w szkole SP138 można składać nowe przybory szkolne, artykuły szkolne i materiały plastyczne dla dzieci i młodzieży mieszkającej na Kresach.

 

Uczniów klas 7, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszamy do kancelarii parafialnej  z rodzicem lub rodzicem chrzestnym. Na zgłoszenia czekamy do końca października.

 

Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 IX (poniedziałek) – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
  • 29 IX (wtorek) – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
  • 30 IX (środa) – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
  • 1 X (czwartek) – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
  • 2 X (piątek) – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia

 

 

< Powrót

 

86