Title Image

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

4 października 2020
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Krótkie świadectwo (Eweliny, Pauliny i Waldemara) stypendystów „Dzieła Nowego Tysiąclecia” …

 

Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po wieczornej Mszy Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy.

 

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Św. i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

 

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do MBNP, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła.

 

Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

 

W poniedziałek w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

 

W piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, autora Kroniki dziejów Polski, uważany za jedną z najważniejszych postaci w dziejach literatury i historiografii polskiej.

 

Schola Młodzieżowa Zwiastowanie zaprasza w  niedzielę 11 października o 11.00 do Groty Św. Michała Archanioła na  otwartą próbę, na którą można przyjść posłuchać, poznać nas lub spróbować swoich sił w śpiewie wielogłosowym. Znajomość nut nie jest konieczna – liczą się chęci, większości rzeczy uczymy się na próbach na bieżąco. Zapraszamy!

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

 

 

Wszystkim życzymy obfitość Bożych darów

 

 

 

< Powrót

 

 

86