Title Image

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 października 2020
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 

Dzisiaj swoimi ofiarami, przed kościołem wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej 138

 

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać podczas Mszy św. i Nowenny do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

 

W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

 

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. W kościele ma to miejsce o godz. 17.30.

 

Uczniów klas 7, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszamy do kancelarii parafialnej  z rodzicem. Na zgłoszenia czekamy do końca października. Jak Bóg da to sakrament bierzmowania przeniesiony z maja odbędzie się 23 października (piątek) o godz. 18.00

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną

 

Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Bliżej Boga o godz. 19.00. Czekamy na chętnych przy kościele.

 

W najbliższą niedzielę, tj. 18 października z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na rozbudowę centrum dla dzieci ulicy w Sierra Leone.

 

Możemy już składać na wypominki – tzw. jednorazowe, za poleconych zmarłych będziemy modlić się podczas procesji  na cmentarzu i w kościele od 1 do 8 listopada o godz. 17.30– oraz na wypominki tzw. roczne za bliskich zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu przed wybraną Mszą św. w niedzielę oraz w II piątki miesiąca o godz. 18.00.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 X (wtorek) – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • 15 X (czwartek) – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
  • 16 X (piątek) – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  • 17 X (sobota) – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

 

 

Wszystkim  życzymy opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

 

< Powrót

 

 

86