Title Image

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 października 2020
DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Z tej okazji gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na rozbudowę centrum dla dzieci ulicy w Sierra Leone.

 

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

 

W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

 

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie wspólnotę Bliżej Boga o godz. 19.00. Czekamy na chętnych przy kościele.

 

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30  odprawiamy nabożeństwo różańcowe a po nim Eucharystię.

 

W środę po różańcu Msza św. z kazaniem i Nowenną do MBNP.

 

W związku z pandemią wirusa i sytuacją w naszym mieście w duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo, ks. biskup przepraszając wszystkich, szczególnie rodziców i młodzież odwołał bierzmowanie w naszej parafii, które miało mieć miejsce w piątek (23.10)

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W ostatnich dniach, w naszym kościele zostało zamontowane tzw. nagłośnienie procesyjne, które również będzie nam służyć, gdy zajdzie taka potrzeba, podczas innych uroczystości religijnych.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 X (wtorek) – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia. Główny patron archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
  • 22 X (czwartek) – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia

 

 

< Powrót

 

 

87