Title Image

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020
TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj w kościołach, które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz kościół był konsekrowany 17.06.2001r.

 

W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

 

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe po nim Eucharystia.

 

Przyjmujemy na wypominki roczne oraz jednorazowe za naszych bliskich zmarłych.

 

Do końca października trwają zapisy w kancelarii do sakramentu bierzmowania dla uczniów VII klas.

 

W związku z nałożonymi przez władze państwowe ograniczeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń, Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku udziału we Mszach świętych niedzielnych i święta nakazane. Można z niej skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji.

 

Msza św. za zmarłych z procesją i wypominkami,  która tradycyjnie była odprawiana w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu  zostanie odprawiona w kościele o godz. 14.00.

 

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.  

 

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych można będzie uzyskać przez cały miesiąc listopad. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie parafialnej. 

 

Do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy modlić się za naszych zmarłych w tzw. wypominkach jednorazowych.

 

Zmianka różańcowa oraz Modlitwa Uwielbienia Jezusa planowana jest na II niedzielę listopada.

 

Wolontariat Salezjański przesłał podziękowania naszej parafii za złożoną ofiarę w niedzielę misyjna w wysokości 1.738,10 zł.

 

Na stypendia dla młodzieży w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nasza parafia przekazała 2.200 zł. Wszystkim darczyńcom dziękujemy. 

 

Na pamiątkę stulecia urodzin św. Jana Pawła II w kościelnym parku został nasadzony dąb kolumnowy. Za ten dar dziękujemy rodzicom i kandydatom do bierzmowania, którym się droga do tego sakramentu wydłuża.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia, pełnego ufności w Bożą opiekę.

 

 

< Powrót

 

 

87