Title Image

Wszystkich Świętych

1 listopada 2020
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Dzisiaj jeszcze dodatkowa Msza św. w kościele o godz. 14.00 za zmarłych

 

W związku z wydarzeniami w Polsce i na świecie, zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się do modlitwy  pokutnej w ramach Różańca do Granic Nieba. Codziennie, od 01. do 08.11 o godz. 21.00 w naszym kościele będziemy odmawiać część  różańca z okolicznościowymi modlitwami. Zachęcamy do łączności duchowej w domach i realnej w kościele. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej.

 

Jutro Dzień Zaduszny. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wszyscy razem stanowimy jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

 

W Dniu Zadusznym w naszym kościele będą sprawowane Msze św. o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00.

 

W tym roku przez cały listopad (a nie tylko przez osiem pierwszych dni do 8.11) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

Od 1 do 8.11 o godz. 17.30 w kościele będziemy się modlić wypominkami złożonymi przez parafian za swoich bliskich zmarłych.

 

W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza (1538-1584), biskupa, wielkiego reformatora Kościoła. Msza św. i Nowenna do MBNP o godz. 18.00

 

W tym tygodniu przypada I czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu przez cały dzień.

 

W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia

 

Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele codziennie przed mszami św. i dodatkowo od godz. 17.00 w I czwartek i I piątek.

 

W piątek i w sobotę  odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz.8.30.

 

W pierwszą sobotę uczcimy Maryję – Matkę Jezusa. Na porannej Mszy św. będziemy się modlić w intencji małżeństw o dar potomstwa oraz szczęśliwe rozwiązanie  dla matek w stanie błogosławionym i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dziełu Duchowej Adopcji a wieczorem nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa a po wieczornej Uwielbienie Jezusa. W związku z ograniczeniami odwołane jest uroczyste rozpoczęcie przygotowań do bierzmowania dla kandydatów z klas VII. 

 

Prosimy parafian, w miarę swoich możliwości o pomoc w akcji jesienny liść.

 

 

Wszystkim życzymy nieustanej opieki świętych patronów

 

 

< Powrót

 

 

89