Title Image

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 listopada 2020
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa a po wieczornej Uwielbienie Jezusa.

 

W związku z dalszymi ograniczeniami ilości wiernych w kościele będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę (od dzisiaj) do końca listopada o godz. 16.30. A po Mszy św. różaniec za zmarłych (o godz. 17.30).

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Modlitwą chciejmy również ogarnąć te wspólnoty w Polsce, w których zostały w ostatnich tygodniach zakłócone nabożeństwa czy sprofanowane miejsca kultu. 

 

W poniedziałek świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 

W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 w intencji Ojczyzny i o godz. 18.00 połączona z nowenną do MBNP.

 

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. W II piątki miesiąca o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele

 

Za tydzień będziemy obchodzić IV Światowy Dzień Ubogich a jednocześnie to III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pomagali w parku kościelny w akcji jesienny liść. Bóg zapłać. 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI (wtorek) – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
  • 11 XI (środa) – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca w Kościele Zachodnim.
  • 12 XI (czwartek) – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
  • 13 XI (piątek) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia

 

 

< Powrót

 

 

87