Title Image

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 listopada 2020
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w 2016 roku. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

 

Do końca listopada dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 16.30 a o 17.30 różaniec za zmarłych.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca, oraz wpłaty na konto parafialne, można to również uczynić wschodząc na parafialną stronę. Trwają prace w zakrystii przy wymianie mebli. 

 

W poniedziałek 16 dnia miesiąca szczególnie zanosimy modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

Ww wtorek po Mszy wieczornej wspólnie w kościele odmówimy jedną część różańca. Zapraszamy

 

W środę tradycyjnie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

 

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

Grupa parafian oferuje swoją pomoc przy robieniu zakupów,  dowożeniu z i do przychodni itp. Oferta jest skierowana do osób starszych,  mających problemy z poruszaniem się, lub chcących uniknąć przebywania w miejscach publicznych z powodu epidemii. Potrzebujesz pomocy lub znasz kogoś kto jej potrzebuje – zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 663793734.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 XI (wtorek) – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • 18 XI (środa) – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • 20 XI (piątek) – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia

 

 

< Powrót

 

 

87