Title Image

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 listopada 2020
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego.

 

Dziś po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Bożej opiece polecamy nasz Parafialny Oddziały Akcji Katolickiej.

 

Z okazji  świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Polecamy Bogu naszego organistę pana Andrzeja Waśko oraz pana Piotra Wyżgę, chór „Schola Cantorum Mydlincensis” z panią Małgorzatą Jastrzębską, scholę „Jutrzenkę” z panią Alicją Wyżga oraz wszystkich, którzy są zatroskanie o muzykę i śpiew w kościele. Wszystkim Bóg zapłać.

 

Na Mszy św. o godz. 10.30 przyjęcie nowych ministrantów do służby ołtarza.

 

We wtorek patronują nam Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy. Po Mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

W środę Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Od przyszłej niedzieli, która rozpocznie Okres Adwentu będą dostępne świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 6 złotych. Wszystko co więcej złożymy przeznaczone będzie na cele charytatywne w naszej parafii.


Również od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane opłatki. Ofiary, które złożymy przy tej okazji przekażemy kościelnym i organiście jako wynagrodzenie za służbę w naszej parafii.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w VI Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 13. grudnia do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej szkoły i naszej parafii oraz w gablotce.  

 

W przyszłą niedzielę, 29.11. minie pierwsza rocznica śmieci byłego proboszcza naszej parafii śp. ks. kanonika Jana Rajdy i rozpoczną się msze gregoriańskie za jego duszę.

 

 

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

 

 

Polecamy Bożemu miłosierdziu zmarłych:

  • śp. Juliana Pacułę – Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 12.00
  • śp. Marię Parszywka – Msza św. w piątek o godz. 9.00 poprzedzona modlitwą różańcową

 

 

< Powrót

 

 

87