Title Image

I NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jest to zarazem początek nowego Roku Liturgicznego, którego hasłem są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

 

Dzisiaj mija pierwsza rocznica śmierci byłego proboszcz naszej parafii śp. ks. kan. Jana Rajdy. Bóg zapłać parafianom za złożoną ofiarę na Mszę gregoriańską, która przez trzydzieści dni codziennie będzie ofiarowana za duszę ks. Jana. Dzisiaj jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 16.30

 

W Adwencie zapraszamy i zachęcamy do uczestniczenia w Mszy św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony lub świece.

 

W tym tygodniu przypadnie I czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe i święte powołania do służby Bożej. Zapraszamy na całodzienną adorację Jezusa w Najśw. Sakramencie

 

Będziemy również przeżywać I piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej NSJ za grzechy osobiste i świata. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w intencji bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

 

Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu przed mszami św. i dodatkowo w I czwartek i piątek od 17.00

 

W I sobotę miesiąca rano modlimy się za małżeństwa o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie dla matek i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dzieło duchowej adopcji a wieczorem o godz. 18.00 okazja do Komunii Świętej wynagradzającej NSM za grzechy.

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek i sobotę od godz. 8.30

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy św. modlitwa uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Jest to również dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego.

 

Od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki wigilijne, które są znakiem naszej dodatkowej życzliwości względem kościelnych i organisty za ich posługę w naszym kościele.

 

Przy ołtarzu chrzcielnym mamy nowe naczynie z wodą święconą dla chętnych, którzy chcą mieć poświęconą wodę w swoich domowych kropielnicach.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych parafian:  

  • śp. Karolinę Baczyńską z ul. Spiczakowej Msza pogrzebowa 10.12. (czwartek) godz. 10.00
  • śp. Andrzeja Tomasiewicza z ul. Balickiej Msza pogrzebowa 10.12. (czwartek) godz. 9.00 pół godziny wcześniej różaniec

 

Akcja  Katolicka  Archidiecezji Krakowskiej wraz z naszym parafialnym oddziałem  zaprasza wszystkich, szczególnie członków, sympatyków, ludzi dobrej woli,  do włączenia się w DAR MIŁOSIERDZIA dla ludzi w trudnej sytuacji materialnej i dla bezdomnych, którymi opiekują się Siostry Albertynki w Krakowie (ul. Woronicza 10).  W tym roku zamiast ciepłych koców prosimy o ciepłe buty, szczególnie męskie, okrycia głowy, ciepłą bieliznę, koszule, swetry itp.  Nie koniecznie nowe, ale czyste i jeszcze możliwe do używania. Akcja trwa do 10 grudnia (czwartek). Rzeczy możemy składać w kościele przy obrazie Jezusa Miłosiernego. DZIĘKUJEMY!!!

 

 

< Powrót

 

 

87