Title Image

II NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

W związku z dalszymi ograniczeniami ilości wiernych w kościele będzie, od dzisiaj do końca roku dodatkowa Msza św. w niedzielę i święta o godz. 16.30.

 

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy św. modlitwa uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.

 

Akcja Katolicka rozprowadza  świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 6 złotych. Pozostałe fundusze przeznaczone będą na cele charytatywne naszej parafii. Możemy również u kościelnych nabywać opłatki wigilijne.

 

W tygodniu zapraszamy na roraty o godz. 18.00

 

W poniedziałek 7 grudnia wspomnienie  św. Ambrożego (ok. 340-397), biskupa Mediolanu, duszpasterza i doktora Kościoła.

 

We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W południe będziemy obchodzić Godzinę Łaski dla całego świata. Po wieczornej Mszy św. wspólny różaniec. Zapraszamy

 

Zachęcamy  do włączenia się w Dar Miłosierdzia prowadzony przez Siostry Albertynki. Prosimy o ciepłe buty, szczególnie męskie, okrycia głowy, ciepłą bieliznę, koszule, swetry itp.  Akcja trwa do 10 grudnia (czwartek). Rzeczy możemy składać w kościele przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

Przypominamy również o trwającym VI Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Prace dostarczamy do przyszłej niedzieli do kościoła.  

 

Dziękujemy parafianom z rej. I i II ul. Kurozwęckiego oraz ul. Długoszowskiego i Na Nowinach za złożone ofiary na dekoracje świąteczną.

 

Ze stolika pod chórem możemy zabrać książkę „Powróćmy na Eucharystię”, która w bardzo jasny sposób przybliża, czym jest Msza św. i jak w niej godnie uczestniczyć. Tekst uzupełniają poglądowe ilustracje. Jeśli, ktoś ma życzenie to może złożyć dobrowolną ofiarę na dekoracje świąteczną. 

 

Zapraszamy do włączenia się (od 7.12) w Nowennę do św. Andrzeja Boboli Tekst nowenny. W naszym kościele po Mszy św. wieczornej.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia.

 

 

Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych parafian, których pogrzeby odbędą się w czwartek:  śp. Andrzeja Tomasiewicza Msza o godz. 9.00 poprzedzona modlitwą różańcową oraz śp. Karolinę Baczyńską Msza św. o godz. 10.00

 

< Powrót

 

 

87