Title Image

III NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

 

 

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”.

 

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego w kolejną rocznicę jego wprowadzenia w 1981r.

 

W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W niedzielę i święta dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30. Roraty w naszej świątyni o godz. 18.00 Zapraszamy.

 

Trwamy w ogólnopolskiej nowennie do św. Andrzeja Boboli o ustanie epidemii a w środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. W tym dniu będziemy również przywoływać wstawiennictwa św. JP II

 

W poniedziałek wspomnienie św. Jan od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

 

Dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi – św. Józefa patronem Kościoła katolickiego (przez bł. Pius IX).  Papież Franciszek 8 grudnia ogłosił specjalny Rok poświęcony Opiekunowi Jezusa.

 

Spowiedzi przed świętami: w tygodniu pół godziny przed Mszą Św. oraz dodatkowo od jutra od godz. 17.00 do 18.00, a w piątek i sobotę jeszcze od godz.19.00 do 20.00.

 

Odwiedziny chorych przed świętami będą w sobotę (19.12) od godz. 8.30. Prosimy o ich zgłoszenie.

 

Świece Caritas i opłatki na stół wigilijny są dostępne pod chórem a poza nabożeństwami na plebanii.

 

W związku z panującą pandemią wirusa oraz rekomendacjami Kurii nie odbędzie się  tradycyjna kolęda. Wizyta duszpasterska może być tylko na wyraźne zaproszenie parafian. Czekamy więc na zgłoszenia do piątku (18.12) osobiście, telefonicznie lub przez formularz na stronie parafialnej.

 

Zapraszamy rodziny, a szczególnie najmłodszych, do zbudowania wraz z nami parafialnej kolędowej playlisty. Nagrane życzenia i kolędy można przesyłać na adres mailowy parafii (parafia@mydlniki.diecezja.pl)  Zebrane materiały udostępnimy na kanale YouTube. (przesłanie materiałów jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na publikacje)

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dekorację świąteczną parafianom z rej: ul. Balickiej, ul. Godlewskiego, ul. Dolińskiego, Hemara, Brzezińskiego, rej. Cmentarza i Podkamycza.  

 

Dziś mija termin składania prac w ramach VI Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych. Od wtorku (15.12) do piątku istnieje możliwość głosowania na nagrodę publiczności przez Internet na parafialnym Facebooku.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję w Dar Miłosierdzia prowadzony przez Siostry Albertynki.

 

Bóg zapłać pewnemu małżeństwu za ufundowanie daru do kościoła a jest nim kapa fioletowa.

 

Od jakiegoś czasu przygotowuje się do posługi zakrystianki p. Danuta Szczepanik z ul. Balickiej. Wyrażamy wdzięczność i mamy nadzieję, że posługa Pani Danuty przysłuży się znacząco naszej parafii.

 

Dzieci, młodzież i członkowie AK rozpoczną w tym tygodniu przekazywanie życzeń i upominków świątecznych chorym i starszym parafianom. Dziękujemy za zorganizowanie tej inicjatywy AK oraz za udział: wolontariuszom SP przygotowującym kartki, oazie przygotowującej upominki i rodzinom fundującym upominki.

 

Młodzież Oazowa zaprasza do adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek od 19.00 do 20.00 w ramach wspólnej modlitwy wszystkich Oaz naszej diecezji nazwanej Godzina dla Pana.

 

Za tydzień składka inwestycyjna z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła. 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli i zdrowego całego tygodnia

 

 

< Powrót

 

 

89