Title Image

IV NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Powoli kończy się Adwent. Na mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus oraz wręczenie nagród w VI Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

 

Możemy jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Od poniedziałku do środy pół godziny przed mszą św. poranną oraz od 8.00 do 9.00, od 17.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00.

 

Do środy roraty o godz. 18.00 w czwartek msza św. roratnia tylko rano o godz. 7.00. Trwamy w Nowennie do Dzieciątka Jezu.  

 

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

 

O północy pasterka, z powodu rygorów sanitarnych w ograniczonej liczbie wiernych.  Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS.

 

Na stolikach przy drzwiach wyjściowych są do zabrania obrzędy celebracji Wieczerzy Wigilijnej oraz płyty z kolędami.  

 

W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o mszy św. dodatkowej o godz. 16.30

 

W sobotę w II dzień świąt wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Składka z św. Szczepana przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła. 

 

Przypominamy, że w tym roku w związku z trwającą pandemią nie odbędzie się tradycyjna kolęda. Tylko na wyraźne zaproszenie rodziny, zachowując przepisy sanitarne kapłan może odwiedzić daną rodzinę. Grafik spotkań duszpasterskich. W styczniu będziemy się modlić za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Informacje są podane na stronie internetowej.

 

Dziękujemy ofiarodawcom za dar nowych świec ołtarzowych oraz świec przy tabernakulum, które będą ustawione na okres Bożego Narodzenia.

 

W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dekorację świąteczną parafianom rej. Zakliki oraz z II ul. Balickiej

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Anna Głowacka oraz śp. Jacek Kożuchowicz z ul. Balickiej, którego pogrzeb odbędzie się 23.12 (środa) Msza św. o godz. 9.00. Pół godziny wcześniej różaniec. Pamiętajmy o nich  w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli.


Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wyraża wdzięczność wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w dziełach zaproponowanych przez nas. Spontaniczność i otwartość wielu serc w naszej parafii na potrzeby bliźniego jest udziałem nas wszystkich w wielkiej radości. Modlitwą dziękujmy za naszych Pasterzy, którzy pokazują parafianom drogę jak iść do Pana Boga przez drugiego człowieka. Przekazujemy ofiarodawcom, podziękowania i łzy radości od osób obdarowanych. W wielkiej tęsknocie oczekujmy na przybycie do naszych serc Bożej Dzieciny.

 

Zofia Fedor

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

 

Kraków, dnia 20.12.2020

 

 

< Powrót

 

 

89