Title Image

ŚWIĘTEJ RODZINY

27 grudnia 2020
ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po komunii nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, które są fundamentem każdej relacji małżeńskiej i rodzinnej.

 

W czwartek, w ostatnim dniu roku podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które odprawimy o godz. 17.30, podziękujemy Bogu za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Po nabożeństwie Msza Święta.

 

W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój oraz pierwszy piątek miesiąca.

 

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem soboty, niedzieli i Trzech Króli Msza Święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 16.00

 

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Serce Maryi. Na porannej Mszy Św. będziemy się modlić za małżeństwa o dar potomstwa i o szczęśliwe rozwiązanie dla matek i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dzieło Duchowej Adopcji, a o godz. 18.00 Msza Św., wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólny różaniec na wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i okazja skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy Św. modlitwa uwielbienia  Jezusa Eucharystycznego.

 

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem i czystością naszej świątyni oraz pomogli nam świętować. Dziękujemy paniom: Monice, Katarzynie, Danucie i Halinie,  panom kościelnym Tadeuszowi i Zbigniewowi, organiście panu Andrzejowi i Piotrowi, liturgicznej służbie ołtarza. Dziękujemy ks. Wojciechowi z dziećmi i młodzieżą. Dziękujemy za złożone ofiary na dekorację i za wszelką okazaną pomoc, życzliwość i obecność. Bóg zapłać.

 

Ze stolika przy wyjściu z kościoła możemy zabrać okolicznościowe broszurki z modlitwą i błogosławieństwem dla rodziny i posłużyć się nimi w domu jako przedłużenie Mszy Św. ofiarowanej w intencji mieszkańców naszej parafii, które będą odprawiane w styczniu w niedzielę i święta o 16.30. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Błogosławionego i zdrowego tygodnia

 

 

< Powrót

 

 

89