Title Image

II Niedziela

17 stycznia 2021
DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie św. Antoniego, opata

 

 

Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

 

Przypominamy o dodatkowej niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30. ofiarowanej za parafian z poszczególnych ulic w ramach modlitwy i błogosławieństwa kolędowego.

 

Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca, na Mszy św. o godz. 12.00 modlitwa za małżeństwa z błogosławieństwem lourdzkim. Zapraszamy  

 

W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjna z racji III niedzieli miesiąca.

 

 W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w czwartek 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

 

Polecamy nowy kwartalnik poświęcony św. Józefowi i duchowości katolickiej pt. „Idźmy do Józefa”

 

Módlmy się o nawrócenie dla złodzieja, który popełnił świętokradztwo, niszcząc skarbonkę i kradnąc pieniądze złożone przez wiernych na świece wotywne przy obrazie MBNP w przedsionku naszego kościoła.

 

Polecajmy Bożemu Miłosierdziu duszę śp. Katarzyny Tkacz-Śmiech, której Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 21.01 (czwartek) o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej różaniec.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

< Powrót

 

 

90