Title Image

V Niedziela

7 luty 2021
PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego a z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Kościół krakowski dziękuje Bogu za nowego biskupa pomocniczego ks. Roberta Chrząszcza, który w sobotę przyjął święcenia biskupie.

 

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Przypominamy o dodatkowej Mszy św. w niedzielę o godz. 16.30

 

We wtorek po wieczornej Mszy św. wspólny różaniec.

 

W środę patronuje nam św. Scholastyka (ok. 480-547) siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu. Zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Na dodatkowej Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. W związku z panującą pandemią wirusa sakrament chorych będzie można przyjąć po Mszy św.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czterdziestogodzinne nabożeństwo, które będzie duchowym  wprowadzeniem do Wielkiego Postu. 

 

Za tydzień przeprowadzimy zbiórkę ofiar dla fundacji Bezcenni, która wspiera matki, aby godnie przeżywały macierzyństwo.  Składając ofiarę, będzie można otrzymać piernikowe serce. Jeśli ktoś pragnie to można także przez cały tydzień składać gotowe dary – pieluchy, chemię kosmetyczną – przy ołtarzu Miłosierdzia. Bóg zapłać za wsparcie.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Danuta Zielińska (ul. Podkamycze), msza pogrzebowa we wtorek o 12.00 poprzedzona wspólnym różańcem oraz śp. śp. Kazimierz Kadet (ul. Godlewskiego), msza pogrzebowa we czwartek o godz. 12.00. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki MBNP na każdy dzień. Błogosławionego i zdrowego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

 

91