Title Image

VI Niedziela

14 luty 2021
SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy 

 

 

Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest Miłością i że jest wśród swojego ludu.

 

Po Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa. Ciąg dalszy adoracji będzie w poniedziałek i we wtorek od porannej Mszy do wieczornej. Znajdźmy czas na spotkanie i adorację Jezusa. Jak nic nie stanie na przeszkodzie to o godz. 9.00, 12.00 i 15.00 odmówimy wspólnie różaniec. Adoracja będzie przy ołtarzu Miłosierdzia.  

 

Dzisiejsza dzień łączy się ze świętem św. Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy. Przy pętli autobusowej znajduje się kapliczka z figurami wspomnianych świętych.

 

Wspominamy dzisiaj również św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

 

Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

 

  1. dnia miesiąca modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

W środę – Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00.

 

Zachęcamy by w najbliższy piątek modlitwą i postem wynagradzać Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.

 

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej. Zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii świętej na Drogę krzyżową o godz. 16.30, prowadzoną tylko dla nich. Prosimy, aby ten termin nabożeństwa zostawić dla dzieci i rodziców. Nabożeństwo będzie jeszcze o godz. 17.15 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 Gorzkie żale i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

 

Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar dla fundacji Bezcenni, która wspiera matki, aby godnie przeżywały macierzyństwo.  Składając ofiarę, będzie można otrzymać piernikowe serce. Bóg zapłać za złożone dary przy ołtarzu Miłosierdzia. 

 

Ponieważ przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca, dlatego o godz.12.00 zapraszamy na Mszę św. z błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy szczególnie te małżeństwa, które w lutym obchodzą kolejną rocznicę ślubu. Za tydzień składka inwestycyjna

 

Msza pogrzebowa za śp. Zofię Duda z ul. Hemara będzie odprawiona w czwartek o godz. 10.00 

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki MBNP na każdy dzień. Błogosławionego i zdrowego tygodnia.

 

 

 

< Powrót

 

 

92