Title Image

I Niedziela Wielkiego Postu

21 luty 2021
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

 

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 Gorzkie żale i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

 

Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o umocnienie rodzin i z błogosławieństwem małżeństw. Szczególne zaproszenie skierowane zostało do tych, którzy w lutym obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej. Na godz. 16.30 zapraszamy dzieci a na godz. 17.15 i 20.00 młodzież i dorosłych. Drogę krzyżową możemy również odprawić indywidualnie przy stacjach umieszczonych w kościelnym parku lub w kościele, który w piątki będzie otwarty na osobistą modlitwę.  

 

W tym roku nie odbędą się tradycyjne rekolekcje wielkopostne ale jak Bóg pozwoli to w ostatnim tygodniu wrześniu będziemy przeżywać misje z okazji 70.rocznicy erygowania naszej parafii oraz 20.lecia konsekracji kościoła.

 

Pragniemy poinformować, że został uruchomiony monitoring w kościele oraz na obszarze wokół kościoła.  

 

Bóg zapłać za składkę inwestycyjną oraz wpłaty na konto parafialne przez internet.

 

Podziękowanie z Fundacji Bezcenni. Drodzy Parafianie. Jest nam niezmiernie miło, że włączyliście się w akcję „Serducha dla Malucha” Fundacji Bezcenni. Dochód ze zbiórki wyniósł 2122,20 zł oraz liczne dary rzeczowe. Z serca dziękujemy za Waszą pomoc i hojność. Zebrane środki zostaną przeznaczone na potrzeby podopiecznych Fundacji – pomoc prawną i terapeutyczną,  wyprawki do porodu, mleko, pieluchy, ubranka, środki kosmetyczne dla Mam i  Dzieci.  Dziękujemy za wszelką życzliwość dla Fundacji Bezcenni, otaczamy Was i wasze rodziny modlitwą i zachęcamy do niesienia w świat idei: KAŻDE ŻYCIE JEST BEZCENNE!

 

Propozycja uczynku miłosierdzia na Wielki Post. Wszystkich pragnących wesprzeć potrzebującą rodzinę z naszej wspólnoty parafialnej prosimy o składanie artykułów spożywczych z długim terminem ważności oraz artykułów szkolnych przy ołtarzu Miłosierdzia. Chętnych do podjęcia innych zakupów dla tej rodziny prosimy o kontakt z Ks. Wojciechem. 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki MBNP na każdy dzień. Błogosławionego i zdrowego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

 

92