Title Image

III Niedziela Wielkiego Postu

7 marzec 2021
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 

Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.

 

Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy. 

 

O godz. 16.00 Gorzkie żale i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

 

We wtorek po wieczornej Mszy wspólny różaniec.

 

Zapraszamy w środy na 18.00 na Mszę św. z Nowenną do MBNP. Również od środy rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa, która będzie odprawiana po Mszy św. o 7.00 i 18.00

 

We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi krzyżowej o godz.16.30 szczególnie dla dzieci, oraz o godz. 17.15 i 20.00.

 

W II piątek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

 

W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

 

Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 

Dziękujemy parafianom z rej. Cmentarza, ul. Długoszowskiego, Na Nowinach, Brzezińskiego  i Dolińskiego oraz pewnemu panu za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

 

Polecamy kwartalnik „ Idźmy do Józefa” w cenie 6.50 oraz okolicznościowe wydanie Goście Niedzielnego o św. Józefie w cenie 9 zł.

 

Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Lecha Glanowskiego (z ul. Balickiej) oraz śp. Stanisława Mazura (z ul. Wierzyńskiego) których Msze pogrzebowe, poprzedzone różańcem odbędą się we wtorek, odpowiednio o godz. 11.00 i 12.30. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia

 

 

< Powrót

 

 

92