Title Image

EDK w cieniu Maryi

W miniony piątek 12.03.2021) grupa młodych ludzi budująca wspólnotę oazową w naszej parafii, podjęła trud rozważania Drogi Krzyżowej, w myśl idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

 

Nasza nocna modlitwa w drodze połączyła dwa miejsca związane z Maryją: nasz kościół parafialny oraz sanktuarium w Czernej. Nie była ona „w cieniu Maryi” tylko z tego powodu. Tegoroczne rozważania zaproponowane na EDK mówią o pięknie, które niosą w sobie chrześcijanie. „To właśnie Maryja jest dla nas wzorem bycia prawdziwie piękną osobą dzięki Chrystusowi. Od Niej chcemy uczyć się troski o rozwój tego piękna, które daje prawdziwe szczęście. Chrześcijanie „są ubodzy, a wzbogacają wielu. Wszystkiego im niedostaje, a opływają we wszystko”. Blasku tego piękna potrzebuje dzisiaj cały świat. Z pewnością każdy z nas za nim tęskni. Stań się jeszcze bardzie pięknym człowiekiem!

 

 

Może właśnie EDK będzie dla Ciebie pomocą w podjęciu na nowo w swoim życiu „Rewolucji pięknych ludzi”. Podejmij wyzwanie! Zapraszamy! Zgłoś się na trasę <tutaj>(link- https://edk.org.pl/trasa-edk-5722 )

 

 

Proponujemy wyjście w dniu 26 marca po Mszy Świętej na rozpoczęcie o godz. 21.00. Możesz jednak iść w dowolnie wybranym przez siebie czasie.

 

 

Dla wygody ściągnij na telefon aplikacje EDK i wybierz trasę Kraków-Mydlniki. Dla poznania idei EDK zapraszamy na stronę edk.org.pl

 

 

Warto żyć ekstremalnie!

 

 

 

 

0