Title Image

V Niedziela Wielkiego Postu

21 marzec 2021
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Od dzisiejszej niedzieli zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 

O 12.00 Msza św.  z modlitwą o umocnienie rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżeństwa, które w marcu obchodzą kolejną rocznicę ślubu. O godz. 16.00 Gorzkie żale i dodatkowa Msza św. o 16.30.

 

Przez cały marzec po Mszy św. odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego i ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Szczegóły duchowej adopcji znajdziemy w okolicznościowych gazetkach wyłożonych na stolikach.

 

Droga krzyżowa w piątek o godz.16.30 dla dzieci, oraz dla starszych o godz. 17.15 i 20.00.

 

Spowiedź w tym tygodniu rano pół godziny przed Mszą św. oraz popołudniu od 17.00 do 20.00 z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00.

 

Prosimy do piątku zgłosić chorych z naszej parafii, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od godz. 8.30.

 

W piątek oficjalny termin Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy zainteresowanych tą formą modlitwy na trasę Mydlniki – Czerna. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 21.00. Informację i ideę można poznać na stronie www.edk.org.pl  

 

Dziękujemy parafianom z rej. ul. Balickiej, Hemara oraz I i II rejonu ul. Kurozwęckiego za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Dziękujemy również za dzisiejszą składkę inwestycyjną i wpłaty na konto.

 

W imieniu rodziny, którą wspieramy, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie dary i ogromną hojność tak wielu parafian. Nasza pomoc jest ogromną podporą szczególnie w trosce o małe dziecko, które potrzebuje rehabilitacji po leczeniu.

 

Za tydzień Niedziela Palmowa z poświęceniem palm na każdej Mszy św. oraz  XV Konkurs na Najwyższą Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI. Palmę należy dostarczyć w sobotę w godz. od 10.00 do 12.00  do kościoła. Każda palma biorąca udział w konkursie powinna być podpisana: imię nazwisko, nr szkoły. Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej Parafii.  Rozdanie nagród po Mszy o godz. 10.30. Każdy biorący udział w konkursie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci imienia, nazwiska  na potrzeby organizacji konkursu.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy na każdy dzień.

 

 

 

< Powrót

 

 

92