Title Image

Niedziela Palmowa

28 marzec 2021
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. W związku z panującą pandemią wirusa mamy dużo ograniczeń. Od soboty w kościołach jedna osoba na 20m2 Prośmy o przestrzeganie zaleceń. 

 

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Zachęcamy do korzystania z liturgii przez dostępne media.

 

Z racji Niedzieli Palmowej na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dziękujemy rodzinom za włączenie się w XV Konkurs Palm Wielkanocnych i jego organizatorom. Owoce pracy widzimy w kościele.

 

Ostanie Gorzkie żale o godz. 16.00 i dodatkowa Msza św. o 16.30

 

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18.00 Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Dyżur w konfesjonale od 20.00 do 22.00. Adoracja do godz. 22.00

 

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 Droga krzyżowa w parku kościelnym. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Uroczyście adorujemy krzyż. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18.00. Dyżur w konfesjonale od 20.00 do 24.00. Adoracja Jezusa do godz. 24.00. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. To również początek nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego

 

Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, przy zachowaniu przepisów sanitarnych odbędzie się wokół kościoła od godz. 9.00, co godzinę do 15.00

 

Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz.19.00 Zabierzmy na nią świece. Na zakończenie liturgii przy dźwiękach dzwonów zostanie udzielone, mieszkańcom naszej parafii błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na cztery strony świata. 

 

Przypominamy, że obowiązek przyjęcia Komunii Świętej w okresie Wielkanocy można spełnić do uroczystości Trójcy Świętej

 

Spowiedzi do Wielkiej Środy rano przed Mszą św. oraz wieczorem od 17.00 do 20.00. Z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00

 

Młodzież oazowa oraz wolontariusze ze szkoły będą w tym tygodniu przekazywać życzenia z upominkami chorym i seniorom w imieniu całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło: panu Tadeuszowi i piekarni Bączkowicz za wypiek baranków, Akcji Katolickiej oraz młodzieży. 

 

Bóg zapłać za wszelkie dobro, które płynie od parafian, za troskę o swój kościół i jego obejście za każdy przejaw życzliwości. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy i św. Józef wpraszają potrzebne dla Was łaski. Życzymy Błogosławionego Wielkiego Tygodnia w zdrowiu na duszy i ciele.

 

 


 

 

< Powrót

 

 

93