Wielkanoc

4 kwiecień 2021
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Drodzy parafianie i goście!

W tym trudnym czasie panującej od roku pandemii i wielu ograniczeń zobaczmy, że Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca Wam życzymy.

W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Składka z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Dodatkowa Msza św. o 16.30

Pamiętajmy także o chwili modlitwy za naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

Dzisiaj  nieszporami połączonymi ze Mszą Św. o godz. 18.00 zakończymy Święte Triduum Paschalne.

Od Wielkiego Piątku odmawiamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, dzisiaj i jutro odmówimy ją po Mszy św. o godz. 9.00 a w następne dni po Mszy św. wieczornej

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżyliśmy tegoroczne Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy Ks. Wojciechowi oraz Antoniemu za pomoc w przygotowaniu grobu. Całej służbie liturgicznej lektorom i ministrantom, panu organiście Andrzejowi oraz Piotrowi, pani zakrystiance Danucie z mężem Janem, pani Halinie, panu Zbigniewowi, pani Monice z synem Maksymilianem i drugiej pani Monice za troskę o czystość kościoła, pani Katarzynie z Rodzicami za przystrojenie kwiatami kościoła. Pani Elżbiecie z mężem za troskę o kwiaty przy krzyżach oraz figurce MB na kolumnie oraz wszystkim zaangażowanym ze Wspólnot: św. Józefa i Bliżej Boga, Akcji Katolickiej, pani Beacie, którzy przez te święte dni aktywnie włączali się w liturgię. Dziękujemy wszystkim za udział w Liturgii Godzin. Dziękujemy za dokumentacje fotograficzną pani Beacie. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty rej. ul. Zakliki. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

Spotkanie i zmianka Żywego Różańca oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej za tydzień o godz. 9.00

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja