Title Image

III Niedziela Wielkanocy

18 kwiecień 2021
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

 

Dziś o godz.12.00 Msza św. w intencji parafian, dobroczyńców i rodzin  ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie te małżeństwa, które w kwietniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

Dodatkowa Msza św. w niedziele o godz. 16.30 będzie sprawowana do końca maja.

 

W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji. Jest to również święto patronalne ks. Wojciecha, któremu składamy życzenia imieninowe. Modlitewnym dopełnieniem życzeń będzie Msza św. w Jego intencji odprawiona w sobotę o godz. 18.00.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dziękujemy pewnej Pani za ufundowanie świec oliwnych do adoracji i katafalku pogrzebowego oraz dziękujemy pewnemu małżeństwu za przekazaną ofiarę na dokończenie wystroju naszej zakrystii.

 

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. W naszej parafii będziemy gościć kleryków z naszego seminarium, którzy wraz z nami będą się modlić na Mszach św. o powołania kapłańskie i zakonne.

 

Są przygotowane fragmenty z Pisma Świętego. Można je zabrać ze stolika przed wyjściem z kościoła, żeby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.

 

Polecamy nowe czasopismo, kwartalnik poświęcony Tajemnicy Pisma Świętego pt. Galilea w cenie dziesięciu złotych i zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. Temat najnowszego numeru to Jezioro Galilejskie.

 

Od ubiegłej niedzieli trwają techniczne próby transmisji Mszy św. z naszego kościoła.  Link do transmisji znajdziemy na stronie internetowej  naszej parafii.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

< Powrót

 

 

94