Title Image

IV Niedziela Wielkanocy

25 kwiecień 2021
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej parafii gościmy kleryków krakowskiego seminarium, którzy składają świadectwo o powołaniu i modlą się z nami o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

Dzisiaj przypada święto św. Marka, ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie o naszym metropolicie arcybiskupie Marku Jędraszewskim z okazji imienin.

 

Dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 16.30 odprawiana będzie do końca maja.

 

We wtorek po wieczornej Mszy św. wspólny różaniec. W środę Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W czwartek patronuje nam – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

 

W piątek po  Mszy wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Od soboty majowe nabożeństwa przez cały miesiąc o godz. 17.30. Mimo trwającej  epidemii, zachowując środki bezpieczeństwa, zachęcamy do udziału w nabożeństwach oraz śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

 

W pierwszą sobotę miesiąca na porannej Mszy modlić się będziemy o dar potomstwa dla małżeństw, szczęśliwe rozwiązanie dla matek i odpowiedzialne ojcostwo dla mężczyzn oraz w intencji Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo na wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca od godz. 8.30.

 

W związku ze zbliżającą się datą bierzmowania zapraszamy kandydatów do bierzmowania z ubiegłego roku (obecnie uczniów klas pierwszych szkoły średniej) na obowiązkowe spotkanie do kościoła w czwartek o godz. 18.30. 

 

Za tydzień I niedziela miesiąca spotkanie Róż Różańcowy po Mszy o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, oraz na konto internetowe na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

W tym tygodniu Msza pogrzebowa za śp. Grzegorza Stefanowskiego we wtorek o 11.00, poprzedzona wspólnym różańcem oraz za śp. Reginę Wilkus we czwartek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek …

 

< Powrót

 

 

95