Title Image

VI Niedziela Wielkanocy

9 maj 2021
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przez cały maj codziennie o godz.17.30 nabożeństwo majowe. Zapraszamy

 

Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego.

 

Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

 

W czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

W czwartek zapraszamy na Krąg Biblijny – wspólne rozważanie Ewangelii na najbliższą niedzielę – do salki za chórem, od 19.00 do 20.00.

 

W piątek o godz.16.00 spowiedź rodziców i dzieci pierwszokomunijnych dla część pierwszej a w sobotę o godz. 16.00 dla część drugiej.  I tak odpowiednio w najbliższą sobotę, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci na Mszach św. o godz. 11.30, 13.00 i 14.30, a w niedzielę o godz. 10.30 i 12.00.  Bardzo prosimy by w niedzielę skorzystać z innych godzin Mszy św. z dodatkową o 16.30 a te wyznaczone zostawić dla rodzin związanych z I komunią. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

 

W piątek patronuj nam  św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona. Jest to również II piątek miesiąca dlatego na Mszy o godz. 18.00 modlić się będziemy za dusze wypominane w naszym kościele.


W piątek na godzinę 20.00, zapraszamy wraz z oazą do modlitwy Drogą Światła. Jest to wielkanocne nabożeństwo wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega na rozważaniu czternastu spotkań Chrystusa zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Teksty rozważań Drogi Światła spotykamy już w XVII-wiecznych modlitewnikach, jednak staje się ono coraz bardziej popularne dopiero od kilkunastu lat.

 

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a z racji III niedzieli miesiąca wyjątkowo o godz.9.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Na Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w maju obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

Za tydzień składka inwestycyjna za którą już dziś mówimy Bóg zapłać. Dziękujemy również mężczyzną za składane w zakrystii ofiary na wotywną lilię dla figury św. Józefa. 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

 

95