Title Image

Zesłanie Ducha Świętego

23 maj 2021
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach

 

Codziennie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy uczniów kl. VIII zdających egzaminy szkolne polecających  ich opiece Matki Bożej – Stolicy Mądrości.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

W środę – Dzień Matki. Na Mszy św. o godz.18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka. Po nowennie błogosławieństwo dla matek.

 

W czwartek pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. O godz. 19 zapraszamy na krąg Biblijny

 

W najbliższy piątek polecajmy Bogu i Matce Najświętszej ks. Wojciecha, który będzie przeżywał dziesiątą rocznicę święceń kapłańskich. To też okazji by modlić się o nowe powołania kapłańskie 

 

W sobotę święcenia prezbiteriatu w katedrze na Wawelu o godz. 9.00

 

W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy w naszej archidiecezji czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

Jak Bóg da to sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie miał miejsce 8. czerwca (wtorek)

 

Serdecznie prosimy parafian o przygotowanie i przystrojenie ołtarzy na Boże Ciało:

  1. przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego (mieszkańcy ul. Wierzyńskiego, Myczkowskiego, Łupaszki i Rząski)
  2. przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki (mieszkańcy ul. Zakliki, Dolińskiego, i ul. Darowskiego oraz I rej. ul. Balickiej)
  3. w parku przy figurze Matki Bożej (mieszkańcy ul. Na Nowinach, Długoszowskiego, Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. Podkamycza)
  4. przy plebanii (mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza i ul. Brzezińskiego)

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych w Polsce – filipinami;

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

< Powrót

 

 

96