Title Image

Najświętszej Trójcy

30 maj 2021
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dzisiejsza niedziela kończy w naszej archidiecezji czas Komunii św. wielkanocnej.

 

Dzisiaj ostatnia z dodatkowych Msza św. o godz. 16.30

 

Jutro święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych o godz. 17.30. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane przez cały czerwiec  o 17.30    

 

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 z procesją do czterech ołtarzy, (ulicą Wierzyńskiego, Myczkowskiego i powrót do kościoła ul. Balicką).  Kolejna Msza po procesji ok. 12.30 oraz o godz. 18.00. Zatroszczmy się o przygotowanie ołtarzy oraz przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych oraz kandydatów do bierzmowania. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Zorganizujmy się do niesienia feretronów i sztandarów.

 

Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz.17.30

 

Codziennie w tygodniu przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty a w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.

 

W I pierwszą sobotę na porannej Mszy św. modlić się będziemy za małżeństwa o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie dla matek i odpowiedzialne ojcostwo oraz za Dzieło Duchowej Adopcji a o godz. 18.00 pragniemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu NMP

 

Do chorych z komunią św. kapłani udadzą się w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30

 

Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich bliskich: grupa I w sobotę o godz. 16.30 grupa II w poniedziałek (7.06) o godz. 16.30.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa z udziałem kandydatów do bierzmowania.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

W poniedziałek  Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00, poprzedzona wspólnym różańcem za śp. Annę Mota. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

96