Title Image

XI Niedziela Zwykła

13 czerwiec 2021
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W miniony wtorek gościliśmy w naszym kościele ks. bp. Roberta Chrząszcza, który udzielił sakramentu bierzmowana trzydziestu czterem młodym katolikom naszej parafii. Módlmy się za tę młodzież oraz ich bliskich by zostali wierni Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

 

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przeżywanie oktawy Bożego Ciała.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się z kandydatami do bierzmowania z klas 7 SP. Osoby, które nie mogły być obecne dzisiaj, zapraszamy za tydzień również na godz. 18.00

 

Dzisiaj wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Odpust w parafii Rząska o godz. 11.00 oraz w Bronowicach o godz. 18.00. W naszej parafii odpust będziemy celebrować w ostatnią niedziele czerwca (27.06) Od niedzieli odpustowej zmieni się, na czas wakacji porządek Mszy św. w niedzielę i święta. (7.30;9.00;11.00 i 18.00)

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

W środę zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 a z racji 16 dnia miesiąca modlić się będziemy szczególnie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

W czwartek 17.06. będziemy obchodzić 20-stą rocznicę konsekracji naszego kościoła przez ks. kard. Franciszka Macharskiego. W czwartek również o godz. 19.00. Krąg Biblijny

Dziękujemy anonimowemu Darczyńcy za przygotowanie upominków na koniec roku dla dzieci pracujących z „Ziarnem”. Gratulujemy wszystkim rodzinom, które podjęły w ten sposób refleksję nad niedzielną Ewangelią. 

 

W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca na Mszy o godz. 12.00 będziemy modlić się za rodziny. Na Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w czerwcu obchodzą kolejną rocznicę ślubu. Bóg zapłać również za składkę z racji III niedzieli. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;

– w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

 

  

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli.

 

Msza św. pogrzebowa za śp. Annę Kędzierską odbędzie się w piątek (18.06) o godz. 12.00. Wspólny różaniec o 11.30. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

96