Title Image

XII Niedziela Zwykła

20 czerwiec 2021
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

 

Z dniem 19 czerwca 2021 roku Arcybiskup Marek Jędraszewski odwołał udzieloną w Archidiecezji Krakowskiej dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

 

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

 

Dzisiaj o godz.12.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin, z błogosławieństwem małżeństw. Na Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w czerwcu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

Dzisiaj III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną za którą serdecznie dziękujemy

 

Dzieci, które w ciągu tego roku szkolnego pracowały z „Ziarnem”, prosimy o odbiór upominków.

 

We wtorek po Mszy o godz. 18.00 i różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

 

W środę przeżyjemy Dzień Ojca. Na Mszach św. o godz.7.00 i 18.00 będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania. Dla zmarłych ojców będziemy wypraszać niebo.

 

W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

 

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W tym roku ze względu na to, że uroczystości szkolne nie odbywają się o jednej porze, Msza Św. dziękczynna zostanie odprawiona we czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy

 

Również w czwartek ostatnie spotkanie Kręgu Biblijnego przed wakacjami o godz. 19.00

 

W tygodniu skorzystajmy ze spowiedzi świętej, aby w przyszłą niedzielę zyskać odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy o porządku Mszy Św. w niedzielę odpustową: 7.30, 9.00 11.00 i 18.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. kanonik Marian Wanat proboszcz parafii św. Wojciecha a zarazem dziekan dekanatu bronowickiego. Podczas celebrowania liturgii zostanie przekazana lilia dla figury Józefa jako wotum od mężczyzn i ojców w trwającym „Roku św. Józefa”. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania z udziałem Kapeli z Bronowic.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli.

 

 

We wtorek(22.06) w naszej świątyni o godz. 12.00 pogrzeb świętej pamięci Piotra Tomaszewskiego

 

 

< Powrót

 

 

96