Title Image

XIII Niedziela Zwykła

27 czerwiec 2021
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj nasza parafia przeżywa odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi proboszcz parafii św. Wojciecha a zarazem dziekan naszego dekanatu ks. kanonik Marian Wanat. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy świętych od dzisiejszej niedzieli: 7.30, 9.00 11.00
i 18.00. Na Mszy o godz. 11.00 zostanie przekazana pozłacana lilia dla figury św. Józefa jako wotum od mężczyzn i ojców w trwającym „Roku św. Józefa”. Nasze świętowanie ubogaci Kapela z Bronowic.

 

We wtorek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i biskupach naszej Archidiecezji i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej ostatni, przed wakacjami wspólny różaniec w kościele.

 

Do środy trwają nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30. Zapraszamy

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, wyjątkowo w tym wakacyjnym miesiącu będzie całodzienna adoracją Najśw. Sakramentu oraz Msza rano i wieczorem, którą poprzedzi wspólna modlitwa różańcowa w intencji kapłanów.  Zapraszamy

 

Okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w I piątek od godz. 17.00 W pierwszy piątek o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy NSPJ

 

W I sobotę o godz.7.00 modlić się będziemy za małżeństwa o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie dla matek i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo fatimskie.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30

 

W przyszłą niedzielę o godz.9.00 spotkanie Żywego Różańca i możliwość skorzystania za biblioteki parafialnej.

 

Również w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę przed kościołem na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej.

 

Bóg zapłać mieszkańcom os. „Ardom” z ul. Balickiej za złożoną ofiarę na kościół w wysokości 3.460 zł i zamówienie dwóch Mszy św., które będą odprawione w styczniu przyszłego roku.

 

Polecamy nowy numer kwartalnika „Idźmy do Józefa” oraz dla dzieci miesięcznik „Staś”

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli.

 

Pogrzeb śp. Natalii Kubiak zam. ul. Na Nowinach we wtorek. Msza o 11.00, poprzedzona wspólnym różańcem.

 

 

 

< Powrót

 

 

96