Title Image

XV Niedziela Zwykła

11 lipiec 2021
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy Św.

 

Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

 

W piątek wspomnienie MB Szkaplerznej a racji 16 dnia miesiąca modlić się będziemy również przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca na Mszy o godz. 11.00 będziemy modlić się za rodziny i udzielimy błogosławieństwa lourdzkiego. Na Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w lipcu obchodzą kolejną rocznicę ślubu. Za tydzień składka inwestycyjna. 

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę w wysokości 4.888 zł oraz 20 euro na rzecz poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej.

 

Wszystkich pragnących wesprzeć potrzebującą rodzinę z naszej parafii prosimy w tym tygodniu o składanie artykułów spożywczych z dłuższym terminem ważności przy ołtarzu Miłosierdzia lub na plebanii.

 

Od poniedziałku do środy do godz. 9.00, będzie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie dzieł misyjnych. Miejsce składowania: narożnik parkingu za kościołem

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

Msza św. pogrzebowa za śp. Krystynę Lewińską zostanie odprawiona we czwartek o godz. 12.20 w kaplicy na Rakowicach. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

96