Title Image

XVI Niedziela Zwykła

18 lipiec 2021
SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Uczyńmy wszystko, by podczas wakacji i urlopów nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy Św.

 

Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych, pamiętajmy o tym również i w naszym kościele

 

Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca na Mszy o godz. 11.00 modlimy się za rodziny i udzielamy błogosławieństwa lourdzkiego. Na Mszę zostali szczególnie zaproszone te małżeństwa, które w lipcu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli artykuły spożywcze dla potrzebującej rodziny.

 

Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Zachęcamy wiernych do udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Tę akcję wraz z błogosławieństwem pojazdów przeprowadzimy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

 

Msza św. pogrzebowa za śp. Romana Laski w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

96