Title Image

XVII Niedziela Zwykła

25 lipiec 2021
SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Św. Jakuba, apostoła
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Zachęcamy wiernych do udziału w misyjnej akcji MIVA – Polska – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Tę akcję wraz z błogosławieństwem pojazdów przeprowadzimy po każdej Mszy św.

 

Na czas wakacji zmieniony jest porządek Mszy św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy św.

 

Zachęcamy do udziału we Mszy Św. połączonej z nowenną do MBNP w środę o godz. 18.00.

 

Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Sięgnijmy po katolicką prasę.

 

Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

 

W przyszłą pierwszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z parafialnej biblioteki.

 

1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

 

Zachęcamy do nabywania najnowszego miesięcznika dla dzieci pt. „Staś”.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

 

Msza św. pogrzebowa za śp. Zofię Książek w poniedziałek o godz. 12.00 poprzedzona wspólnym różańcem a za śp. Marię Żak w środę o godz. 13.00 w kaplicy na Rakowicach. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

< Powrót

 

 

96