XVIII Niedziela Zwykła

1 sierpień 2021
OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Przeżywamy dzisiaj 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

Dziś po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z parafialnej biblioteki.

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek z całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu. W tym dniu Msza św. o 7.00 oraz o godz. 18.00, którą poprzedzi wspólna modlitwa różańcowa w intencji kapłanów. Zapraszamy

W pierwszy piątek okazja do przyjęcia komunii św. wynagradzającej NSPJ na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu przypada również święto Przemienienia Pańskiego.

W tygodniu okazja do spowiedzi św. przed Mszą a w I piątek od 17.00

Z posługą sakramentalną do chorych kapani przybędą w piątek i  w sobotę od godz. 8.30

W I sobotę na Mszy św. o godz.7.00 modlić się będziemy za małżeństwa o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie dla matek i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo fatimskie.

Na rzecz misjonarzy w ramach akcji św. Krzysztofa przekazaliśmy 2.558 zł. Bóg zapłać

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron kapłanów

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.