XXI Niedziela Zwykła

22 sierpień 2021
DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie NMP Królowej

Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.

W środę Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00. Zapraszamy

W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze św. tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.

Do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny  porządek Mszy św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy św.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Dzisiaj odpust w parafii św. Jacka – suma o godz. 12.00

W tym tygodniu patronują nam:

• we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;
  • w czwartek 26 sierpnia – NMP Częstochowska – Czarna Madonna z Jasnej Góry
  • w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;
  • w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.