Title Image

XXII Niedziela Zwykła

29 sierpień 2021
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Serdecznie witamy w naszej parafii ks. mgr Konrada Natkańca, który przybył do nas z parafii MB Zwycięskiej w Borku Fałęckim. Nowemu wikariuszowi życzymy Bożego bł., opieki MBNP i życzliwości wiernych. Szczęść Boże.

 

Od środy (1.09) wracamy do zwyczajnego porządku Mszy św. W niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 oraz 18.00 a w tygodniu o 7.00 i 18.00.

 

W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny na wszystkich frontach.

 

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

 

Zapraszamy na modlitwę poranną – jutrznię. Rozpoczęcie w środę 1 września rano o godz. 6.25.

 

W tym tygodniu I czwartek miesiąca z całodzienną adoracją Najś. Sakramentu oraz modlitwą różańcową w intencji kapłanów o godz. 17.30.

 

Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godz. przed Mszą św. a w I czwartek i piątek od godz. 17.00.  

 

Zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach młodzież oazową w piątek 3 września. Msza Św. o godz. 18.00 a następnie spotkanie w salce za chórem.

 

W I sobotę na porannej Mszy św. modlić się będziemy za matki w stanie błogosławionym, o dar nowego życia dla małżeństw, odpowiedzialne ojcostwo oraz za dzieło adopcyjne a o godz.18.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy Niepokalanego Serca NMP z nabożeństwem fatimskim.

 

Kapłani przyjdą do chorych w piątek i w sobotę od godz. 8.30

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Na prośbę Caritas Polska w przyszłą niedzielę w parafiach Archidiecezji Krakowskiej należy przeprowadzić  zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.

 

Zapisy na wrześniową pielgrzymkę mężczyzn do Częstochowy w zakrystii. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 1 września – bł. Bronisława, dziewica, patronka Krakowa, w naszym kościele, przy chrzcielnicy mamy jej relikwie.

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

 

96