Title Image

XXIII Niedziela Zwykła

5 wrzesień 2021
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przypominamy o porządku Mszy św. w niedzielę w roku szkolnym: 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 18.00.

 

Pod hasłem „Wezwani do życia sakramentalną łaską, która udoskonala miłość małżeńską” przeżywamy XXIX Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Dziś, po Mszy św. o godz.9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Po wieczornej Mszy zapraszamy na Uwielbienie Jezusa.

 

Dzisiaj, na prośbę Caritas Polska przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.

 

W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów. Zapraszamy na poranną jutrznię (o godz. 6.25) oraz na  Mszę św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w naszym kościele. Zapraszamy również kandydatów na ministrantów, by dołączyli w szeregi służby liturgicznej.

 

Spotkanie młodzieży oazowej w piątek na Mszy Św. o godz. 18.00, a później w salce.

 

W II piątek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

 

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie przeżywał beatyfikację Kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej a w naszej parafii na Mszy o godz. 10.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św. Zapraszamy dzieci z klasy 5a i 5b SP nr 138 z rodzicami. Spowiedź dla tych dzieci w tygodniu, codziennie przed Mszą św.

 

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”

 

Również w przyszłą niedzielę odpust w parafii bł. Anieli Salawy, której wspomnienie liturgiczne obchodzić będziemy we czwartek.

 

W sobotę 18 września od godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się transmisja Męskiego Oblężenia Jasnej Góry. Więcej o wydarzeniu na plakatach i ulotkach oraz stronie oblezenie.mezczyzni.net.

 

Misje parafialne z okazji 70-tej rocznicy erygowania parafii i 20-stej rocznicy konsekracji kościoła pod hasłem „Szkaplerz noś na różańcu proś” rozpoczną się 26 września.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i proponujemy dzisiaj okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. o nowych błogosławionych oraz nowy numer dla dzieci „Staś”

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 

< Powrót

 

 

96