Title Image

XXIV Niedziela Zwykła

12 wrzesień 2021
DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej i rozpoczyna Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszy adoracja przeniesiona z I niedzieli miesiąca.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św. uczniów klas 5.

 

We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Tradycyjnie w tym dniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i błogosławieństwo relikwiami Krzyża.

 

We wtorek po wieczornej Mszy św. wspólny różaniec a po nim spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W czwartek 16. Dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

W piątek, w wigilię święta patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z kl. 7 i 8 szkoły podstawowej z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie organizacyjne w naszym kościele dotyczące przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania w nowym roku szkolnym 2021/2022.

 

W sobotę od godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się transmisja Męskiego Oblężenia Jasnej Góry.

 

W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się za rodziny i udzielimy błogosławieństwa lourdzkiego. Zapraszamy małżeństwa, które we wrześniu świętują swój jubileusz. Jest to również niedziela ze składkę inwestycyjną, za która już dzisiaj dziękujemy. W ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych kryzysem migracyjnym zebrano 1381zł. Bóg zapłać.

 

Misje parafialne z okazji 70-tej rocznicy erygowania parafii i 20-stej rocznicy konsekracji kościoła pod hasłem „Szkaplerz noś na różańcu proś” rozpoczną się 26 września. Poprowadzi je karmelita o. Benedykt Belgrau OCD. Plan podany jest w gazetce, stronie internetowej oraz w gablocie.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej …

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Grzegorz Kożuchowicz. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

97