Title Image

XXVII Niedziela Zwykła

3 październik 2021
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji I niedzieli po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej parafii.

 

W piątek zakończyliśmy Misje parafialne. Pragniemy podziękować Bogu za ten święty czas, dziękujemy o. Benedyktowi za głoszone słowo oraz Wam, drodzy parafianie za obecność, wspólną modlitwę i złożoną ofiarę. Szczególne podziękowania tym osobom, które pomagały nam w tych dniach: ks. Konradowi, kościelnym p. Danucie i p. Zbigniewowi, panu organiście Andrzejowi i p. Piotrowi. Dziękujemy pani Halinie za kulinarną troskę na plebanii, pani Elżbiecie z mężem dbających o kwiaty i czystość przy krzyżu. Dziękujemy pani Zofii z mężem oraz pani Ewie z mężem, którzy w imieniu parafii wypowiedzieli słowa wdzięczność misjonarzowi. Dziękujemy panu Wieśkowi z synem Marcinem za odnowienie i montaż krzyża misyjnego, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przeżyciu tych świętych misji. Niech MBNP wyprasza Wam potrzebne łaski.      

 

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego I Komunii Świętej w poniedziałek 4 października po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18.30 na plebanii. 

 

Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie przez miesiąc październik o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci – szczególnie przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież, kandydatów do bierzmowania, osoby dorosłe i starsze, do wspólnej modlitwy różańcowej. 

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu.  Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach oraz módlmy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

Zbiórka ministrantów w czwartek 7 października po Mszy Św. wieczornej w kościele 

 

W II piątek miesiąca Msza o godz. 18.00 za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

 

Młodzież oazową zapraszamy w piątek 8 października na Mszę Św. o godz 18.00, a następnie na spotkanie w salce ze chórem do godz. ok. 20.30

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski, pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ!” Tego dnia będzie można wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Parafia MB Zwycięskiej w Borku Fałęckim zaprasza na koncert ku czci św. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablotce parafialnej.

 

Dziękujemy osobom, które zaprojektowały, wykonały i zamontowały „serce” do którego możemy wrzucać nakrętki plastykowe. Są to Panowie: Kamil Dukała, Ryszard Witanowski, Krzysztof Woźniak i Mikołaj Prącik.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
  • we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
  • w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.
  • w sobotę 9 października – bł. Wincenty Kadłubek, pierwszy polski kronikarz, autor Kroniki Polskiej, przez kilkanaście lat pełnił urząd biskupa krakowskiego.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

< Powrót

 

 

97