Title Image

XXIX Niedziela Zwykła

17 październik 2021
DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Bogu Miłosiernemu dziękujemy za dar relikwii św. s. Faustyny. Dziękujemy za dzisiejsze świadectwo i wspólną modlitwę Siostrom Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik.

 

Z racji III niedzieli miesiąca na Mszy o godz. 12.00 modlimy się za rodziny, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw, które w październiku obchodzą rocznicę ślubu.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele codziennie przez cały październik o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a są to: sakramentalna spowiedź (nie musi być przeżywana w dniu zyskiwania odpustu), przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Św., wyrzeczenie się przywiązań do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.  

 

Zachęcamy, by dzieci które lubią śpiewać dołączyły do scholki parafialnej. Próby w niedziele 45 min. przed Mszą dla dzieci czyli o godz. 9.45 w salce za chórem. 

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy Św. o godz. 18.30 w kościele. Również w czwartek o godz. 19.00 Krąg Biblijny w Oratorium św. Michała

 

W piątek po wieczornej Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Zapraszamy młodzież oazową na Mszę Św. w piątek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w salce.

 

W zakrystii przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe. Przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca odprawiana jest Msza Św. o godz. 18.00  w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dziękujemy rejonowi Cmentarza za ofiarę na kwiaty.

 

W najbliższą niedzielę w Kościele będzie obchodzony Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt, którego celem jest pomoc w dożywieniu dzieci ulicy w slumsach Amazonii (Brazylia). Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista; z zawodu lekarz. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym; Odpust w parafii na Osiedlu Widok.

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

Msza pogrzebowa za śp. Krystyna Rynia z Rząski w poniedziałek o godz. 12.00, poprzedzona modlitwą różańcową. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

97