Title Image

Akcja Katolicka w Czernej

Dzień skupienia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

W poranek sobotni 23.bm pod przewodnictwem Asystenta Kościelnego Księdza Proboszcza Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wyruszył na swój dzień skupienia  do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i Św. Rafała Kalinowskiego w Czernej.

 

Pobyt w Sanktuarium rozpoczęliśmy mszą św. odprawioną przez Księdza Proboszcza w Kaplicy przy relikwiach świętego Rafała Kalinowskiego. Podczas mszy św. modliliśmy się w intencji umocnienia wiary i za rozwój grup modlitewnych, w tym Akcji Katolickiej, w naszej parafii.

 

Po mszy św.  Ksiądz Proboszcz poprowadził konferencję na temat adoracji Najświętszego Sakramentu. Zwrócił uwagę na to jak ważne jest trwanie przy Jezusie na modlitwie i adorowanie Chrystusa obecnego pod świętymi postaciami. Czas poświęcony na Eucharystię, na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem nie jest nigdy czasem straconym. Przypomniał nam o różnych formach adoracji.

 

Wzmocniliśmy się spożywając posiłek.

 

Dalszy czas modlitwy to rozważania Drogi Krzyżowej prowadzone przez Księdza Proboszcza po stacjach umieszczonych na stoku wzgórza.

 

Koronką do Miłosierdzia Bożego modliliśmy się między innymi w intencji misji w istniejącym Muzeum Misyjnym.

 

Na cmentarzu klasztornym modliliśmy się za zmarłych obrońców naszej ojczyzny, zmarłych kapłanów, zmarłych z naszych rodzin i członków Akcji Katolickiej.

 

Na koniec przemieszczając się po Alei Św. Józefa odmówiliśmy część Radosną Różańca Świętego.

 

Sceneria pięknej polskiej złotej jesieni otaczająca miejsce klasztorne pomagała naszym duszom w uwielbianiu Pan Boga.

 

 

Relacja fotograficzna z Dnia Skupienia

 

Zofia Fedor

Prezes POAK

 

Kraków, dnia 24.10.2021

0