Title Image

Podziękowania

„Żyć misją, to mieć odwagę pielęgnować te same uczucia, co Jezus Chrystus i wierzyć wraz z Nim, że ten, kto jest obok mnie, jest także moim bratem i siostrą. Niech Jego miłość współczucia rozbudzi także nasze serce i sprawi, że wszyscy staniemy się uczniami misyjnymi.”

Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2021r.

 

Drodzy Parafianie,

 

Z całego serca dziękujemy za gorące przyjęcie nas w Waszej Wspólnocie Parafialnej, za wspólną modlitwę, każdy uśmiech i gest życzliwości, jakiego od Was doświadczyliśmy. Dziękujemy przede wszystkim w imieniu dzieci ulicy, które w Amazonii są pozbawione odpowiedniej opieki i możliwości rozwoju. Dzięki Waszemu wsparciu polski misjonarz ks. Sławomir Drapiewski SDB będzie mógł zorganizować pomoc żywieniową dla najuboższych mieszkańców, a zarazem stałych bywalców w oratorium zlokalizowanym w dzielnicy Barrio Do Ceu! Zebrana kwota zostanie przeznaczona także na zorganizowanie kursów i katechez dla około setki dzieciaków oraz na zakup niezbędnych im przyborów szkolnych.

 

Więcej informacji o akcji Dożywianie i pomoc dzieciom ulicy w Amazonii można znaleźć na naszej stronie: https://swm.pl/blog/cause/dozywianie-i-pomoc-dzieciom-ulicy-w-amazonii/

 

Cieszymy się z Waszego zaangażowania w dzieło misyjne i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

 

 

ks. Tadeusz Goryczka
Prezes SWM Młodzi Światu

0