Title Image

XXXI Niedziela Zwykła

31 październik 2021
TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Jutro uroczystość Wszystkich Świętych, tych wszystkich, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św., których porządek w naszym kościele jest niedzielny z dodatkową Mszą na cmentarzu o godz.14.00 z procesją wypominkową.

 

We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00

 

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. W tym czasie w kościele o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec z wypominkami. Zapraszamy

 

Próba parafialnej scholi w niedzielę o godz. 9.45 w salce za chórem.

 

W najbliższy I czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o łaskę nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W tym dniu wspominamy  św. Karola Boromeusza (1538-1584), biskupa, gorliwego duszpasterza.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy wieczornej ok. 18.30 w kościele a o godz. 19.00 w salce za chórem spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

W I piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 w piątek w kościele. W ramach spotkania istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00, następnie Msza Św. o godz. 18.00, a po Mszy krótkie spotkanie dla uczniów z klas 8.

 

Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą Św. i dodatkowo w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

 

W najbliższy piątek nasza parafia jest zaproszona na Mszę Św. o godz. 17.10 do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

 

W I sobotę na porannej Mszy Św. modlić się będziemy o dar nowego życia dla małżeństw, za matki w stanie błogosławionym, odpowiedzialne ojcostwo oraz za Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a o godz.18.00 Msza Św. wynagradzająca za grzechy Niepokalanego Serca NMP z nabożeństwem fatimskim.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w piątek i w sobotę od godz. 8.30.

 

Bóg zapłać za złożone ofiary: z okazji Dnia Papieskiego – 3.806 zł.  oraz  Dnia Misyjnego – 4.246 zł + 15€.

 

Dziękujemy mieszkańcom rej. ul. Brzezińskiego za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty.

 

W przyszłą niedziele po Mszy o 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Dziękujemy za pomoc przy porządkowaniu liści w parku: p. Danuta Szczepanik z mężem Janem, p. Zbyszek Klimek, p. Stanisław Łuszczek, p. Stanisław Suder, p. Piotr Małyjurek z dziećmi, p. Tomasz Fabiańczyk, p. Piotr Wyżga, p. Marcin z Michałem, p. Urszula Ostrowska oraz Jan Prącik i Błażej Wyżga.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

 

< Powrót

 

 

97