Title Image

XXXII Niedziela Zwykła

7 listopad 2021
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Po Mszy o 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy św. Uwielbienie Jezusa.

 

Jeszcze dzisiaj i jutro o godz. 17.30 wspólny różaniec z wypominkami. Zapraszamy.

 

Penitencjaria Apostolska opublikowała dekret, w którym ze względu na stan trwającej pandemii, przedłuża na cały listopad 2021 r. możliwość zyskiwania odpustu zupełnego dla zmarłych wiernych.

 

Wszystkie dzieci zapraszamy na próbę scholi w niedzielę o godz. 9.45 w salce za chórem.

 

Dziękujemy za przygotowanie ołtarza oraz liturgii Mszy św. i procesji na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych. Bóg zapłać: ks. Konradowi, ministrantom i lektorom, kościelnym, organiście oraz p. Leszkowi Trybusowi z synem za przygotowanie zadaszenia nad ołtarzem.  

 

W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze św. o godz.9.00. Po Mszy św. złożymy znicze pamięci pod pamiątkową tablicą.

 

Przez cały rok, w drugie piątki miesiąca jest ofiarowana  Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

 

Dla uczczenia Roku św. Józefa zostało na terenie parku kościelnego zasadzone nowe drzewo. Podziękowania dla fundatorów – mężczyzn naszej parafii zaangażowanych w to dzieło.

 

Za tydzień będziemy przeżywać Dzień Solidarność z Kościołem Prześladowanym oraz V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „ Ubogich zawsze macie u siebie”. Z tej okazji będzie przeprowadzona, przed kościołem zbiórka do skarbonek.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Pirowski l.76 z ul. Balickiej. Msza pogrzebowa w przyszły poniedziałek (15.11) o godz. 12.00 poprzedzona modlitwą różańcową . Wieczny odpoczynek …

 

< Powrót

 

 

97