Title Image

Spotkanie AK 16.11.21

Informacja nt spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (POAK)  przy parafii MBNP w Mydlnikach w dniu 16.11.2021-r.

 

Członkowie Akcji Katolickiej we wtorek uczestniczyli w wieczornej mszy św. odprawionej przez księdza Proboszcza w intencji żyjących i zmarłych członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Intencję mszy św. zamówiliśmy z okazji zbliżającego się święta patronalnego Akcji Katolickiej przypadającego na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w najbliższą niedzielę. Z uwagi na dzień 16 miesiąca odprawiona została msza św. wotywna ku czci Świętego Jana Pawła, odmówiona Litania do Świętego Jana Pawła II i indywidualne błogosławieństwo relikwiami Świętego Jana Pawła II.

 

Zebranie na plebani rozpoczęliśmy modlitwą poprowadzoną przez Asystenta Kościelnego POAKu. Omówiliśmy sprawy organizacyjne dotyczące:

 

  • rozprowadzenia w każdą niedzielę Adwentu po mszach św. świec Caritas,
  • przeprowadzenia Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych,
  • przygotowania życzeń świątecznych dla seniorów i obłożnie chorych parafian,
  • przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących parafian.

 

Członkowie POAKu zostali poinformowani o tym, że z uwagi na istniejącą sytuację epidemiczną obchody związane ze świętem patronalnym Chrystusa Króla Wszechświata będą ograniczone do udziału członków w uroczystej mszy św. w Katedrze na Wawelu w niedzielę o godz.10.

 

Znaczną część czasu zebrania poświęciliśmy na dyskusję i odpowiedzi na pytania synodalne.

 

W późnej godzinie wieczornej po modlitwie i udzielonym błogosławieństwie przez księdza Proboszcza rozeszliśmy się do swoich domów.

 

                                                                                                                                 Prezes POAK

Zofia Fedor

 

Kraków, dnia 16.11.2021r

0