Title Image

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 listopad 2021
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przeżywamy ostatnią niedzielę roku kościelnego. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

Dzisiejsza uroczystość jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne. Składamy podziękowania za nasz Parafialny Oddział AK i życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego.

 

Próba scholki w niedzielę godzinę przed Mszą dla dzieci czyli o 9.30 w salce

 

Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić  w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw, a po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie – Wspólnotę Bliżej Boga.

 

Zapraszamy na Nowennę do Świętego Andrzeja Boboli w intencji o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny. Nowenna rozpocznie się  22 a zakończy 30 listopada.

 

Z okazji  jutrzejszego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Polecamy Bogu naszego organistę pana Andrzeja Waśko oraz pana Piotra Wyżgę, chór „Schola Cantorum Mydlincensis”, scholę „Zwiastowanie” i scholę dziecięcą „Jutrzenkę” oraz wszystkich, którzy są zatroskani o muzykę i śpiew w kościele. Wszystkim Bóg zapłać.

 

Zbiórka kandydatów na ministranta w czwartek o godz. 17.30 a o 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

W ostatnie piątki miesiąca w naszym kościele modlimy się szczególnie przez wstawiennictwo św. s. Faustyny.

 

Spotkanie Oazy w piątek, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w VII Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 12 grudnia do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej szkoły i naszej parafii oraz na plakatach.

 
Od przyszłej niedzieli, która rozpocznie Okres Adwentu będą dostępne świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 7 złotych. Wszystko co więcej złożymy przeznaczone będzie na cele charytatywne w naszej parafii.


Również od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane ołatki. Ofiary, które złożymy przy tej okazji przekażemy kościelnym i organiście jako dodatkowe wynagrodzenie za służbę w naszej parafii.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składką inwestycyjną oraz dziękujemy za pomoc przy liściach następującym osobom: p. Jan Szczepanik, p. Monika Prącik, p. Zbigniew Klimek, p. Andrzej Tkaczyk, p. Piotr Wyżga, p. Tomasz Fabiańczyk, oraz p. Mariusz z synem.

 

Z okazji 5. Światowego Dnia Ubogich wolontariusze przed kościołem zebrali  2.528 zł. Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

 

97