Title Image

II Niedziela Adwentu

5 grudzień 2021
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie oraz parafialny dzień modlitw o dar potomstwa. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki a o godz. 18.00 Mszą świętą rozpoczniemy szczególne Uwielbienie Jezusa.

 

Zapraszamy na Roraty, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 8.00. (nie ma Mszy św. o 7.00)  Rodziców prosimy w miarę możliwości o wspieranie swoich dzieci, by tak jak w pierwszym tygodniu Adwentu mogły licznie przybywać do naszego kościoła i uczestniczyć w tej pięknej modlitwie. W sobotę po roratach na dzieci będzie czekać słodka niespodzianka.

 

6 grudnia w liturgii przypada wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa. Do parafii dotarł telegram od św. Mikołaja, że przybędzie do nas jutro (poniedziałek) na roraty o godz. 18.00. Szczególnie prosił przekazać, że po roratach chciałby się spotkać z kandydatami na ministranta, ministrantami, lektorami oraz młodzieżą oazową naszej parafii, dlatego prosimy, by osoby należące do wymienionych grup nie zapomniały przybyć na to spotkanie ze świętym. 

 

We wtorek wspomnienie Św. Ambrożego (ok. 339-397), biskupa Mediolanu, wybitnego teologa, obrońcy Bożej nauki i doktora Kościoła, po roratach wspólny różaniec oraz spotkanie Akcji Katolickiej

 

8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 18.00, na której  odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej parafii. W tym dniu zachęcamy do odprawienia w kościele lub w domu „Godziny Łaski” od 12.00 do 13.00. Tego dnia odmówimy Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie Roku Świętego Józefa. W środę również przypada piąta rocznica mianowania abpa Marka Jędraszewskiego metropolitą krakowskim.

 

Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłan posługuje w konfesjonale przed Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. W czwartek o 19.00 Krąg Biblijny.

 

Po Mszach św. można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pod chórem możemy również nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Przypominamy o trwającym VII Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Prace dostarczamy do przyszłej niedzieli do kościoła. 

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na choinki, dekorację świąteczną oraz sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Dolińskiego.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proszę uwzględnić zmianę ceny „Niedzieli”

 

Wszystkich parafianom i gościom,
a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu,
który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

 

 

W poniedziałek Msza św. pogrzebowa poprzedzona modlitwą różańcową za śp. Władysława Fabrycego z ul. Hemara. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

97