Title Image

III Niedziela Adwentu

12 grudzień 2021
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”.

 

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

 

Przypominamy, że roraty w naszej parafii – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 8.00 ze słodkim poczęstunkiem dla najmłodszych. 

 

Jutro przypada 40-sta rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

16 dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w tym też dniu rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

 

Zbiórka dla kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów w czwartek 16 grudnia po roratach czyli ok. godz. 18.45 w kościele a o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy dla niego obfitość Bożych darów.

 

Spowiedzi przed świętami: w tygodniu pół godziny przed poranną Mszą św. i godzinę przed Mszą wieczorną.

 

Świece Caritas i opłatki na stół wigilijny są dostępne pod chórem a w tygodniu w zakrystii.

 

Odwiedziny chorych przed świętami będą w sobotę (18.12) od godz. 9.00. Prosimy o ich zgłoszenie.

 

W związku z panującą pandemią wirusa i różnymi ograniczeniami nie odbędzie się tradycyjna kolęda. Wizyta duszpasterska będzie na wzór tej z ubiegłego roku. Rodziny, które chcą zaprosić kapłana do swojego domu mogą to uczynić osobiście, telefonicznie lub przez maila parafialnego.

 

Dziś mija termin składania prac w ramach VII Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych. Od poniedziałku (13.12) do soboty istnieje możliwość głosowania na nagrodę publiczności przez Internet na parafialnym Facebooku.

 

Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus oraz wręczenie nagród w Konkursie Szopek a na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za rodziny i zapraszamy szczególnie te małżeństwa, które w grudniu świętują rocznicę ślubu. Z racji III niedzieli składka inwestycyjna z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła a o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga”

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na choinki, dekorację świąteczną oraz sprzątanie kościoła mieszkańcom Podkamycza, ul. Długoszowskiego, Na Nowinach oraz ul. Kurozwęckiego.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego,
że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 

Msza pogrzebowa za śp. Henryka Tarnowskiego w poniedziałek o godz. 11.00 a za śp. Lucynę Skwarek w piątek na Rakowicach o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

98