Title Image

IV Niedziela Adwentu

19 grudzień 2021
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus oraz wręczenie nagród w Konkursie Szopek a na Mszy św. o godz. 12.00 będzie udzielone błogosławieństwo lourdzkie  rodzinom.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną na ogrzewanie kościoła.

 

Spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga” o godz. 19.00

 

Możemy jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św. poranną oraz od 17.00 do 18.00. W czwartek od 6.30 do 8.00 i od 17.00 do 20.00 z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00.

 

Przypominamy, że do czwartku roraty o godz. 18.00 a w piątek o godz. 7.00

 

W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

 

Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze św. w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.  Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS.

 

W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. nastąpi odnowienie sakramentu małżeństwa.

 

Zachęcamy do nabycia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

 

Młodzież oazowa przygotowała sianko na stół wigilijny, do zabrania przy wyjściu z kościoła.

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na choinki, dekorację świąteczną oraz sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. ul. Zakliki, Balickiej i Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej, Brzezińskiego, Dolińskiego, oraz z rejonu cmentarza.

 

Przypominamy, że w tym roku w związku z trwającą pandemią nie odbędzie się tradycyjna kolęda. Tylko na wyraźne zaproszenie rodziny, zachowując przepisy sanitarne kapłan odwiedzi daną rodzinę. W styczniu będziemy się modlić z mieszkańcami poszczególnych ulic naszej parafii.

 

Juro na roratach zostanie przekazane przez 25 Drużynę Harcerską „Knieja” Betlejemskie Światło Nadziei

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana,
posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

 

 

W środę o godz. 12.00, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia (o 11.45). Msza św. pogrzebowa za śp. Jadwigę Nowak z domu Orzechowska l. 82. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

100